کنایه اینستاگرامی واعظی به آشوب هواداران ترامپ در آمریکا

کنایه اینستاگرامی واعظی به آشوب هواداران ترامپ در آمریکا

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،‌ محمود واعظی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به اتفاقات اخیر آمریکا نوشت: آنچه در دو ماه گذشته پس از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا شاهد هستیم، بخشی از چهره روتوش نشده نظام آمریکا است که در چهار سال گذشته با روی کار آمدن دولت ترامپ بیشتر نمایان شده است.


وی ادامه داد: موضوع تقلب در انتخابات و اغتشاشات خیابانی و حمله به کنگره که موجب اخلال در جلسه رسمی کنگره شد، یکی از میراث داخلی ترامپ است. در چهار سال گذشته سیاستهای مخرب و اشتباه دولت ترامپ علاوه بر افول بیشتر آمریکا، موجب ناامنی و بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی در جهان شده است.واعظی در ادامه نوشته خود در اینستاگرام آورده است: همان زمانی که ترامپ با پیمان‌شکنی، یکجانبه از برجام و دیگر معاهدات بین‌المللی خارج شد و پس از آن به طور غیرقانونی مردم ما را با فشار حداکثری تحریم و جنگ اقتصادی را تحمیل و ناجوانمردانه و بزدلانه شهید سلیمانی را ترور کرد، بارها گفتیم که او اعتبار دولت و کشور آمریکا را لگدمال می‌کند و پایان عمر سیاسی خود را رقم می‌زند.


وی افزود: درستی آن هشدارها شاید حالا و پس از روز شرم‌آوری که در کنگره بر دموکراسی آمریکایی گذشت، بهتر فهمیده شود. سیاست‌های پوپولیستی دولت ترامپ و نتایج مخرب آن در آمریکا و عرصه بین‌المللی باید درس عبرتی شود برای رییس‌جمهور جدید آمریکا که ضمن جبران گذشته، اشتباهات دولت ترامپ را با روش‌های دیگر در ارتباط با فشار به کشورهای مستقل و خروج از پیمان‌های بین‌المللی تکرار نکند.


27215