واحد پردیس بین الملل مشترک دانشگاه تهران و آبادان راه اندازی شد

واحد پردیس بین الملل مشترک دانشگاه تهران و آبادان راه اندازی شد

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، در آئین راه اندازی این واحد (مرکز مراجعه دانشجویان خارجی که قصد ادامه ی تحصیل در مراکز آموزش عالی ایران را دارند) که با حضور دبیر شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور، معاون آموزش پردیس بین الملل دانشگاه تهران، دبیر شورای کلان منطقه ۴ آمایش سرزمینی و تنی چند از مسئولان محلی حضور داشتند، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار کرد: با تلاش اعضای هیئت علمی دانشکده علوم پزشکی آبادان و با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تهران که از معتبر ترین دانشگاه های علوم پزشکی کشور و دارای تجربه بسیار بالایی در جذب دانشجویان بین المللی است، توانستیم برای نخستین بار در سطح کشور پردیس مشترک میان دانشگاه علوم پزشکی تهران با دانشکده علوم پزشکی آبادان را در منطقه آزاد اروند راه اندازی کنیم.


شکراله سلمان زاده با بیان اینکه با راه اندازی این پردیس تمامی دانشجویان از سراسر دنیا امکان نام نویسی در این پردیس دانشگاهی را دارند، افزود: برای فعالیت این پردیس بین المللی از تجربه بالای دانشگاه علوم پزشکی تهران و ظرفیت‌های منطقه‌ای بهره می بریم.


وی تصریح کرد: هیچ گونه محدودیت رشته ای در این پردیس وجود ندارد و تمامی رشته موجود در دانشگاه علوم پزشکی تهران در این پردیس دانشگاهی امکان تدریس شان وجود دارد.


رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان یادآور شد: در حال حاضر ثبت نام دانشجویان آغاز شده است و تعدادی دانشجو از کشورهای کویت و عراق نیز ثبت نام کردند. نخستین ترم آن از بهمن ماه جاری آغاز و آموزش دانشجویان به صورت مجازی به دلیل شرایط کرونایی انجام می شود البته پس از گذر از این وضعیت امکان برگزاری دروس به شکل حضوری وجود دارد.


سلمان زاده، گفت: انتظار می رود تا سازمان منطقه آزاد اروند همچون گذشته همکاری خوب خود را با ما ادامه داده و ساختمان هایی را جهت توسعه رشته های مختلف در اختیار ما قرار دهد.


وی افزود: در حال حاضر در مرحله ثبت نام دانشجویان هستیم و امید می‌رود تا ترم آینده را با حداقل ۶۰ دانشجو آغاز کنیم. شرایط ثبت نام دانشجویان در این پردیس بین المللی تابع ثبت نام در دانشگاه علوم پزشکی تهران است که داشتن شرط معدل بالای ۱۷ در دروس تحصیلی پایه دیپلم از جمله آنها است ضمن اینکه تنها دانشجویان خارجی امکان ثبت نام در آن را دارند.


46