موضع‌گیری روسای سابق پنتاگون به آشوب در آمریکا

موضع‌گیری روسای سابق پنتاگون به آشوب در آمریکا

به گزارش پایگاه خبری هیل، ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک آمریکا تا سال ۲۰۱۹ که مشاور نظامی ارشد ترامپ بود، گفت رهبرانی هستند که همچنان به تضعیف یک انتقال مسالمت آمیز ادامه میدهند.


دانفورد در بیانیه ای گفت: این حمله ای عصبانی کننده علیه دموکراسی ما و روزی ناراحت کننده برای ملت ماست. همانطور که بعضی ها گفتند، ما بهتر از این هستیم. باور دارم که رهبران ما که به تضعیف یک روند مسالمت آمیز طبق قانون اساسی ما ادامه داده اند، شرایط را برای خشونت امروز مهیا کردند.


این ژنرال بازنشسته که در دوران اوباما روی کار آمد، به نام ترامپ اشاره نکرد اما او قبلا متعهد شده بود که هرگز در مورد دولت کنونی اظهارنظر نکند و سکوت اختیار کند. به همین دلیل هرگونه اظهارنظر از سوی او جالب توجه خواهد بود.


مارک اسپر، وزیر دفاع اخراجی ترامپ بعد از انتخابات نوامبر هم صحبت کرد. او به نام ترامپ اشاره نکرد اما "اطلاعات غلط دو حزبی و ادعاهای غلط درباره این انتخابات" را عامل تحریک مردم دانست. اسپر در پیامی توییتری نوشت: حمله به کنگره شوکه کننده و غیر آمریکایی بود.


او در توییت دیگری نوشت: با تکمیل این روند انتقال تا دو هفته دیگر، اطمینان دارم که ارتش آمریکا همچنان از سیاست دور خواهد ماند و همچنان به سوگند خودشان برای حمایت و دفاع از قانون اساسی و مردم آمریکا به عنوان معتمدترین و مورد احترام‌ترین نهاد در این کشور وفادار خواهند ماند.


311311