مراسم تحلیف جو بایدن برگزار شد+ فیلم و عکس

مراسم تحلیف جو بایدن برگزار شد+ فیلم و عکس

image


به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم تحلیف جو بایدن، چهل‌وششمین رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه به وقت محلی و از لحظاتی پیش آغاز شد.


ساعاتی پیش از آغاز این مراسم، «دونالد ترامپ»، با پایان دوره ریاستش کاخ سفید را ترک کرد.


ترامپ بعد از سخنرانی خداحافظی خود در پایگاه نظامی «اندروز» مریلند، راهی محل اقامت خود در فلوریدا شد.


تعدادی از مقامات و به خصوص «باراک اوباما»، رئیس‌جمهور پیشین، «جورج بوش» و «مایک پنس» معاون ترامپ برای شرکت در این مراسم حاضر شده‌اند.


آغاز مراسم تحلیف جو بایدن


ترامپ پیش از آنکه به فلوریدا سفر کند، در سخنانی گفت: می‌خواهم خداحافظی کنم، اما امیدوارم این خداحافظی برای مدت زمانی طولانی نباشد. او در سخنانی پیش از ترک واشنگتن و رفتن به فلوریدا گفت: این، ۴ سالی برجسته بود که دستاورد‌های بسیار داشتیم.

بیش از ۱۹۰ هزار پرچم در نشنال مال (National mall) پارک عمومی واقع در مرکز واشنگتن دی‌سی، پایتخت آمریکا نصب شده است تا نمادی برای عدم حضور مردمی باشد.


هر ۴ سال یک بار صد‌ها هزار آمریکایی به طور سنتی در مراسم تحلیف ریاست جمهوری شرکت می‌کردند. اما امسال این مراسم به صورت مجازی برگزار خواهد شد.


جدیدترین تحولات مربوط به مراسم تحلیف جو بایدن به شرح زیر است:

بایدن: وقتی برای تلف کردن، نداریم


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۱:۱۶جو بایدن، رئیس‌جمهور جدید آمریکا پس از ادای سوگند در مراسم تحلیف در اولین توییت خود به‌عنوان رئیس‌جمهور نوشت: راهی دفتر خود در کاخ سفید می‌شوم تا آن‌جا تصمیمات شجاعانه‌ای را اتخاذ و کمک‌های فوری به خانواده‌های آمریکایی را آغاز کنم. با توجه به بحران‌های موجود، وقتی نداریم که بخواهیم تلف کنیم.


اولین توییت بایدن به عنوان رئیس جمهور


مراسم تحلیف جو بایدن به پایان رسید


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۱:۰۴پایان مراسم تحلیف جو بایدن


نخستین توییت هریس بعد از ادای سوگند


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۱:۰۴کامالا هریس با انتشار پیامی در توییتر خود بعد از ادای سوگند نوشت: برای شروع خدمت آماده‌ام.


کاملا هریس در مراسم تحلیف بایدن


بایدن: باید دوره جدیدی را آغاز کنیم


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۰:۳۹۴۶ امین رئیس‌جمهور آمریکا تاکید کرد: باید فرهنگ کلاهبرداری و فریب را محکوم کنیم. آمریکا باید از شرایط کنونی بسیار بهتر باشد. اختلافات نباید موجب تفرقه شود.


جو بایدن گفت: من رئیس جمهور تمام آمریکایی‌ها خواهم بود. این را درک می‌کنم که بسیاری از آمریکایی‌ها نسبت به آینده نگران هستند. دموکراسی پیروز شد، ما باید از حقیقت دفاع کنیم.


بایدن افزود: ائتلاف‌های خود با متحدانمان را احیا می‌کنیم. شرکایی قوی برای صلح و امنیت خواهیم بود. می‌توانیم کشور بهتری باشیم. با چالش‌های بزرگی روبه‌رو شدیم.


رئیس‌جمهور آمریکا با بیان این‌که مسئولیت‌پذیر خواهیم بود و دنیای بهتری را برای فرزندانمان خواهیم ساخت، در پایان گفت: از قانون اساسی و دموکراسی کشورمان دفاع خواهم کرد. دموکراسی در کشور ما هرگز نمی‌میرد.


حساب رسمی ریاست‌جمهوری آمریکا در توییتر در اختیار جو بایدن


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۰:۳۷حساب رسمی ریاست‌جمهوری آمریکا در توییتر هم‌زمان با سوگند یاد کردن جو بایدن، در اختیار رئیس‌جمهور جدید آمریکا قرار گرفت.


حساب رسمی ریاست‌جمهوری آمریکا در توییتر در اختیار جو بایدن


رئیس‌جمهور جدید آمریکا: هرگز شکست نمی‌خوریم


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۰:۳۵جو بایدن با اعلام این‌که باید با افزایش افراط‌گرایی سیاسی و تروریسم داخلی در آمریکا مقابله کنیم، گفت: امروز برای وحدت ملت آمریکا تلاش می‌کنم.

وی گفت: می‌توانیم با وحدت، با دشمنان، افراط‌گرایی و ویروس کرونا مقابله کنیم. باید با تفکر سفیدبرترپنداری مقابله کنیم.


رئیس‌جمهور جدید آمریکا همچنین با بیان این‌که لحظات وحدت برای مقابله با چالش‌ها را سپری می‌کنیم، افزود: هرگز در آمریکا شکست نمی‌خوریم.


بایدن: رویای عدالت برای همه محقق خواهد شد


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۰:۲۸۴۶ امین رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد: رویای عدالت برای همه محقق خواهد شد و سفیدبرتر پنداری دیگر جایی نخواهد داشت.


رئیس‌جمهور جدید آمریکا گفت: امروز برای پیروزی دموکراسی جشن می‌گیریم. باید ما برای حفظ ارزش‌های آمریکا تلاش کنیم. کشور ما بر هیچ یک از ما متکی نیست بلکه بر ملت خود متکی است. کار‌های زیادی وجود دارد که باید انجام دهیم.


بایدن افزود: ویروس کرونا برای بسیاری از ما به قیمت جان عزیزانمان تمام شد.


جو بایدن در مراسم تحلیف


بایدن: امروز یک روز تاریخی آمریکایی برای جشن دموکراسی است


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۰:۲۳جو بایدن در سخنرانی خود پس از ادای سوگند گفت: امروز یک روز تاریخی آمریکایی برای جشن دموکراسی است. امروز، روز آمریکا و روز تاریخ و امید است. امروز دلیلی برای به چالش کشیده شدن آمریکا است. امروز از دموکراسی در آمریکا حفاظت شده است.


بایدن به‌عنوان ۴۶ امین رئیس‌جمهور آمریکا گفت: من از روسای‌جمهور پیشین آمریکا از هر دو حزب تشکر می‌کنم. داستان آمریکا به تک تک همه ما بستگی دارد و ما ملت خوبی هستیم. ما راه زیادی برای رفتن داریم. خیلی از چیزها باید اصلاح شود و خیلی چیز‌ها باید تعمیر شوند.


سخنرانی جو بایدن در مراسم تحلیف


جو بایدن به‌عنوان ۴۶ امین رئیس‌جمهور آمریکا سوگند یاد کرد


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۰:۱۹جو بایدن تا لحظاتی دیگر سخنرانی خود به‌عنوان چهل و ششمین رئیس‌جمهور آمریکا را آغاز می‌کند.


سوگند بایدن در مراسم تحلیف 02

بایدن برای ادای سوگند به جایگاه آمد


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۰:۱۸سوگند بایدن در مراسم تحلیف


کامالا هریس به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور جو بایدن سوگند یاد کرد


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۲۰:۱۳سوگند خوردن کاملا هریس در مراسم تحلیف بایدن
سناتور آمی کلوبوچار: اکنون روزی است که دموکراسی در کشور ما بیدار می‌شود


۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۹:۵۶سناتور آمی کلوبوچار، سناتور ایالت مینه سوتای آمریکا به‌عنوان اولین سخنران مراسم تحلیف جو بایدن، گفت: پس از اتفاقات تلخ ساختمان کنگره، امروز غبار‌ها را کنار می‌زنیم و سعی می‌کنیم کاری را که به آن عادت داریم، انجام دهیم.


آمی کلوبوچار افزود: دو هفته پیش زمانی که یک گروه ناآرامی‌های کنگره را ایجاد کردند، متوجه شدیم باید مسئولیت‌هایی در کشور برعهده بگیریم. اکنون روزی است که دموکراسی در کشور ما بیدار می‌شود.


سناتور آمی کلوبوچار 01


انتهای پیام/