قیمت انواع اتوبخار و پرسی در بازار +جدول

به گزارش اقتصادنیوز، امروزه یکی از مهم ترین و ضروری ترین نیازهای هر خانه اتو است. انواع مدل‌های اتوی لباس شامل اتوی مخزن‌دار، اتوی بخار و اتوی پرسی می‌باشد که انتخاب هر نوع، کاملا به نیاز های خاص شما وابسته است.


اتو پرسی


اتوهای پرسی بیشتر برای اتو کردن پارچه، ملحفه، شلوارهای لی و پارچه‌ای در سریع‌ترین زمان به کار می‌روند. از مزایای اتوهای پرسی می‌توان به سرعت بالای اتوکشی، دارا بودن صفحات با اندازه های متنوع و قدرت بالای صاف‌کنندگی اشاره کرد. اما ایراد اساسی این مدل، نیاز به فضای نسبتا زیاد آنهاست.


epe8Um9SPZsS


اتو بخار


اتوهای بخار بیشترین استفاده را در مصارف خانگی دارند. استفاده آسان و سریع، مهم‌ترین عامل پرطرفدارشدن این مدل‌ها می‌باشد. اتوهای بخار قابلیت تنظیم در دماهای مختلف برای انواع پارچه را دارند که مانع از سوختن لباس‌ها می‌شود. به علاوه بخار آبی که روی لباس اسپری می‌شود، باعث بهینه‌شدن فرایند و کاهش زمان اتوکشی شده و در نتیجه مصرف برق کاهش می یابد. از مزایای اتو های بخار، می توان به گرم شدن سریع و قیمت مناسب در مقایسه با مدل های پرسی اشاره کرد، اما در مقابل، توان کمتر این مدل ها منجر به افزایش زمان اتو کردن نسبت به مدل های پرسی می شود.


g9SST1FQRPEr


اتو مخزن دار


این نوع از اتو ها دارای مخزن آب مجزا هستند که امکان تولید بخار بسیار زیاد را فراهم می کند، بعلاوه در مقایسه با اتو های بخار، حجم مخزن بالاتری داشته و نیاز نیست در مدت های کوتاه مخزن را پر کرد بنابراین آب درون آن به سرعت تمام نمی شود.


8DE4tpp7rRme


گران ترین اتوی بازار


رصد بازار لوازم خانگی نشان دهنده آن است که در حال حاضر  اتوپرسی ژانومه مدل ML400 با قیمت 9 میلیون و 700 هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود که با این محدوده قیمتی می‌توان گفت عنوان بالاترین قیمت در میان اتوهای موجود در بازار را به خود اختصاص داده است. در ادامه لیستی از برندها و انواع مختلف اتو در جدول زیر گرداوری شده است؛


 


اتو