عربستان و امارات برنامه‌ای خطرناک تر از محاصره برای قطر دارند

عربستان و امارات برنامه‌ای خطرناک تر از محاصره برای قطر دارند

این کاربر افشا کننده اسرار خاندان سعودی روز چهارشنبه در صفحه شخصی خود در توئیتر اضافه کرد:  « بن سلمان» به رغم ابراز محبت و «بن زاید» به رغم عدم اعتراض،  نفرت خود را نسبت به قطری‌ها حفظ خواهند کرد.  
وی افزود:  قطری‌ها همچنان با سوء ظن به «بن سلمان» و خصومت به  «بن زاید» نگاه می‌کنند.  


مجتهد ادامه داد: در صورتی که جنگی [ در خلیج فارس ] اتفاق نیفتد، فقط «بایدن» می‌تواند از محاصره مجدد [ قطر ] جلوگیری کند.    


وی در پایان نوشت:  در حقیقت مبس (محمد بن سلمان) و مبز (محمد بن زاید) نقشه‌ای خطرناک‌تر از محاصره را [ علیه قطر ] انجام داده اند.  


چهل و یکمین نشست سران شورای همکاری خلیج فارس با هدف آشتی و مصالحه بین اعضا عصر دیروز سه شنبه به میزبانی عربستان و با حضور مقام‌های شش کشور عضو در شهر «العُلا» در عربستان سعودی برگزار شد. 


در این نشست «محمد بن سلمان بن عبدالعزیز» ولیعهد عربستان،  «سلمان بن حمد آل خلیفة» ولیعهد و نخست وزیر بحرین،  «فهد بن محمود آل سعید» معاون نخست وزیر عُمان،  «محمد بن راشد آل مکتوم» معاون رییس دولت امارات و حاکم دبی،  «نواف الأحمد الجابر الصباح» امیر کویت و «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر قطر حضور داشتند. 


در جریان این اجلاس توافقنامه مصالحه با قطر امضا شد و این کشورها پایان اختلافات خود با دوحه را اعلام کردند. 


عربستان، امارات، بحرین و مصر در ژوئن ۲۰۱۷ روابط خود با قطر را قطع و ادعا کردند که این کشور از تروریسم حمایت می‌کند، اما این ادعا توسط دوحه رد شد. 


این چهار کشور در این سال تمام مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را به روی قطر بستند. 


310 310