سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۷ دی ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۷ دی ماه

image


به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،امروز چهارشنبه (۱۷ دی ماه) بازار سرمایه مانند روزهای گذشته با افزایش عرضه و منفی در بیشتر نمادها آغاز به کار کرد.


برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در ۵دقیقه ابتدایی پیش گشایش


سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۷ دی ماه


سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در ۱۷ دی ماه


در گروه خودرویی‌ها خودرو با افت ۳ درصد در قیمت ۲۸۴ تومان قرار دارد. خساپا در قیمت ۲۱۸ تومان دنبال می‌شود. خگستر در قیمت ۳۴۱ تومان افت ۴ درصد دارد.


در گروه بانکی‌ها دی با افت حداکثری دنبال می‌شود.وتجارت در قیمت ۳۰۴ تومان صف فروش دارد. وبملت در قیمت ۴۶۳ تومان افت ۳ درصد دارد.


در گروه فلزات اساسی فملی با افت بیش از ۳ درصد در قیمت ۱۲۹۱ تومان دنبال می‌شود. فولاد در قیمت ۱۱۸۷ تومان داد و ستد می‌شود. فروس در قیمت ۶۲۰ تومان دنبال می‌شود.


افت ۱۴هزار واحدی نماگر بورس در ۱۰ دقیقه آغازین معاملات امروز


شاخص کل بورس تهران در ساعت ۹:۱۰ در ارتفاع یک میلیون و ۳۳۵هزار واحد قرار گرفته است.


نماد‌های فولاد، فملی و شستا بیش‌ترین تأثیر منفی و نماد‌های شبهرن، کویر و پرداخت بیشترین اثر مثبت را بر روند حرکت شاخص گذاشته‌اند.


در ساعت ۹ و ۳۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت دو هزار و ۸۳۳واحدی (۲.۱درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۳۲۱هزار واحد قرار گرفت و همچنین شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۵درصدی مواجه شد.


آخرین قیمت ۱.۳نماد حداقل سه درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۲۹۵نماد با کاهش بیش از سه درصدی قیمت همراه بوده‌اند.


نماد‌های شستا، خساپا و شپنا در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نماد‌های چحزر، زملارد و وسپهر در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند.


ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود پنج هزار و ۲۰میلیارد تومان رسید و حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۶۰۰میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.


در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۳۹۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش دو هزار و ۵۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به ۶۶۵میلیارد تومان می‌رسد.


تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش دی، گدنا و وتجارت به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام بانک دی حدود ۳۴۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد. بیشترین عرضه نیز در صفوف خرید چخزر، غگیلا و غشاذر در نوبت انتظار است.


ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۶۴۰میلیارد تومان (۴۶درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۵۰میلیارد تومان (۵۱درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۳۸نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شرکت صنایع چوبی خزر کاسپین (چخزر) به ۲۱.۶درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.


«بانک‌ها و موسسات اعتباری» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش ۴۳۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «خودرو و ساخت قطعات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۲۶۵میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «محصولات چوبی» با تقاضای خرید حدود ۱۷۰میلیارد تومانی همراه است.


حدود ۳۵درصد از سه هزار و ۴۵۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع پنج هزار و ۸۲۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۵۹درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۹هزار و ۲۶۵میلیارد تومان خواهد رسید.


مخابراتی‌ها نیز امروز با افت قیمت همراه اند. اخابر پر عرضه و همراه باگرایشی منفی متعادل داد و ستد می‌شوند.


افزایش تقاضا و فاصله گرفتن اکثریت بزرگان از کف‌های قیمتی موجب شد تا در این دقایق شاهد بهبود معاملات در نماد‌های شاخص ساز باشیم.


در بورس امروز حقوقی‌ها حدود هزار و ۸۰۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد ۱۴هزار و ۷۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۱درصد یعنی سه هزار میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۱۲درصد از کل معاملات شد.


بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «سرمایه‌گذاری‌ها» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «محصولات غذایی و آشامیدنی» و «بیمه و صندوق بازنشستگی» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.


سه نماد وتجارت، شستا و فولاد لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به کوثر،چدن و غصینو معطوف بود.


مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری بانک تجارت معادل ۱۰۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بیمه کوثر با برتری ۶۱میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.


امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۷۵نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۲۵۶نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۴۴۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم دو هزار و ۲۱۰میلیارد تومان بود.


انتهای پیام/