ساکت: بعضی جریان‌ها ویلموتس را بدبین کردند!

ساکت: بعضی جریان‌ها ویلموتس را بدبین کردند!

مدیرعامل باشگاه سپاهان در مورد عملکرد و کیفیت فنی تیم فوتبال بزرگسالان این باشگاه اظهار داشت: مجموعه منسجمی را در کادرفنی ایجاد کردیم. خوشبختانه هماهنگی و هارمونی فنی خوبی بین اعضای کادرفنی ما، محرم نویدکیا، علیرضا مرزبان، رحمان احمدی، محمود کریمی، تکسیرا ، علیرضا ربانی، کادر پزشکی و دیگر عزیزان وجود دارد. تلاشمان در مسیر موفقیت است. بازیکنان بر اساس متدولوژی نوینی که نویدکیا و کادر فنی طراحی کردند تلاش موفق و سازنده‌ای را انجام می‌دهند و کار را جلو می برند. روز به روز این هماهنگی و هارمونی بین اندیشه‌ها و عملکرد بازیکنان و کادرفنی بیش از پیش فراهم می‌شود.


ساکت در مورد هجمه‌های جدیدی که علیه او و سپاهان ایجاد شده، عنوان کرد: در این مورد بهتر است صحبت نکنم تا از ایجاد حاشیه‌ها و حساسیت‌های بیشتر جلوگیری شود اما به صورت کلی باید عنوان کنم که ما هرگونه تخریبی علیه مجموعه سپاهان را در بستر حقوقی پیگیری خواهیم کرد.


دبیرکل اسبق فدراسیون فوتبال در مورد مساله پرونده ویلموتس و دردسرهای بین‌المللی که برای فوتبال ایران ایجاد کرده، اظهار داشت: به صورت کلی آنچه که در مورد پرونده ویلموتس می‌توان گفت این است که ما شاهد یک پیگیری عمیق و قوی حقوقی با محوریت مهدی محمدنبی و کمک‌ حیدربهاروند هستیم. طبق خبرهایی که شنیدم او با جدیت و قدرت و با کمک بعضی از مراجع حقوقی و همچنین ریاست‌جمهوری در حال پیگیری است. من امیدوارم این احقاق حق به نتیجه برسد.


ساکت ادامه داد: اما چرا ویلموتس رفتارش اینطور شد؟ آنطور که من در چندماه اول دیدم او خیلی پر انگیزه کار می‌کرد اما تحریم‌های ظالمانه که متاسفانه فیفا هم در این مسیر قرار گرفته باعث شد فدراسیون نتواند به تعهدات مالی خودش عمل کند. ضمن اینکه جریان‌هایی هم خارج از کشور به این موضوع دامن زدند. معتقد نیستم که از داخل کشور باشد چون همه افراد داخل کشور میهن پرست هستند و در راستای تضعیف هیچ بخشی از ایران تلاش نمی‌کنند. جریان‌هایی خارج از کشور بودند که با پیام‌ها و اخبار منفی که برای ویلموتس می فرستادند او را نسبت به این روند همکاری بدبین و شرایط را با وجود تحریم‌های ظالمانه مساله دار کردند.


مدیر اسبق تیم‌های ملی در خصوص رفتار فدراسیون جهانی فوتبال عنوان کرد: فیفا مدعی است که سیاسی کار نمی‌کند و دور از این فضا هستم. اما تحریم ظالمانه که اعمال شده یک رفتار کاملا سیاسی و ناجوانمردانه‌ای است که توسط آمریکا و ایادی آن طراحی شده، فیفا نباید در این دام، مسیر و فضا حرکت کند و امیدوارم با توجه به اینکه بارها اعلام کرده دور از مسائل سیاسی هستیم حتما در این موضوع چاره اندیشی کند.


وی ادامه داد: اکنون باشگاه‌های مختلف کشور ما مانند استقلال، پرسپولیس، ذوب آهن و خود ما در سپاهان، هم از AFC و هم بعضا از فیفا پول طلبکار هستند. ما نمی‌توانیم به این منابع دسترسی پیدا کنیم و این مساله یک چالش برای رشد فوتبال در کشوری مثل ایران است که مهد فوتبال است و به آن برزیل آسیا می‌گویند. خود فیفا بارها از فوتبال تعریف و تمجید کرده و باید از این موضوع نگران باشد. فیفا باید واقعا به این موضوع ورود کند.


ساکت افزود: فیفا باید این نگرانی را داشته باشد. چون مسئول فوتبال است و دغدغه گسترش فوتبال را دنیا دارد. همانطور که AFC دغدغه گسترش فوتبال را درآسیا دارد. اینکه امروز اعتبارات باشگاه‌ها و فدراسیون فوتبال ایران درآنجا بلوکه شده مغایر با هدف اصلی فیفا یعنی گسترش و ارتقا فوتبال است.


دبیر کل اسبق فدراسیون فوتبال در مورد جنبه داخلی پرونده ویلموتس با شکایت شستا و اینکه آیا نبی می‌تواند توقیف اموال فدراسیون فوتبال را رفع کند، گفت: فقط می‌دانم تیم حاضر در فدراسیون مخلصانه و قدرتمند در این کار تلاش می‌کنند. واقعا اطلاعی از جزئیات موضوع ندارم.


258 251