ساخت ۴۰ هزارمترمربع فضای ورزشی در یزد/ ۴۰۰ شهید ورزشکار در یزد شناسایی شدند

ساخت ۴۰ هزارمترمربع فضای ورزشی در یزد/ ۴۰۰ شهید ورزشکار در یزد شناسایی شدند

 به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ مسعود شریعتی در نشست خبری کمیته ورزش و جوانان دومین کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید استان دارالعباده و دارالعم یزد با اشاره به اینکه بیش از ۴۰۰ شهید ورزشکار در استان شناسایی شده اند، اظهار کرد: تاکنون چندین کنگره برای شهدای ورزشکار در شهرستان های مختلف استان برگزار شده است.
رئیس کمیته ورزش و جوانان دومین کنگره ملی شهدای استان یزد با بیان اینکه شهدای ورزشکار الگویی برای ورزشکاران استان هستند، افزود: تا اجلاسیه نهایی کنگره ملی شهدای استان زندگی نامه ۴۰۰ شهید ورزشکار یزد به صورت کتاب دیجیتال به چاپ می رسد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد گفت: بیش از ۴۰ هزار فضای ورزشی به یاد و نام شهدای استان در شهرستان های استان آماده سازی و ۲۲ مکان ورزشی استاندارد به فضاهای ورزشی استان اضافه می شود.
شریعتی با بیان اینکه نام این مکان های ورزشی به نام شهدای ورزشکار نامگذاری می شود، ادامه داد: برخی از شهرستان های محروم استان که تا کنون یک مترمربع فضای ورزشی نداشتند تا پایان سال به فضای ورزشی تجهیز می شوند.
رئیس کمیته ورزش و جوانان دومین کنگره ملی شهدای استان گفت:  احداث ۴۰ خانه ورزش روستایی یکی از برنامه های کمیته ورزش و جوانان است که تاکنون ۲۶ خانه ورزش روستای تاکنون احداث و افتتاح شده است.
وی اجرای ۴۰۰ برنامه ورزشی به مناسبت برگزاری دومین کنگره شهدا را از جمله برنامه های این کمیته عنوان کرد و افزود: تا کنون ۲۴۰ برنامه ورزشی در سطح استان اجرا شده است.
شریعتی اظهار کرد: دیدار با خانواده ۴۰ شهید ورزشکار استان، غبار روبی و تجدید میثاق با ۴۰ شهید ورزشکار استان، تجلیل از دختران ورزشکار جانبازان، هزار مشاوره رایگان قبل از ازدواج در مناطق محروم و ... از دیگر برنامه های کمیته ورزش و جوانان است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد اظهار کرد: فضاهای ورزشی استان به تمثال شهدای استان با لوگوی کنگره شهدا مزین می شود و بیش از ۱۰۰ تیم نیز با لباس مزین به آرم و لوگوی کنگره شهدای استان در لیگ های کشوری حاضر می شوند.
وی ادامه داد: در بخش بانوان نیز بیش از ۲۴ شهید زن استان شناسایی شده و برنامه های مختلفی به نام این شهدا اجرا می شود.


46