خط و نشان صریح فرمانده کل سپاه برای آمریکایی‌ها: دچار خطای محاسباتی نشوید

خط و نشان صریح فرمانده کل سپاه برای آمریکایی‌ها: دچار خطای محاسباتی نشوید

سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز چهارشنبه در آئین افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی شهید حاج قاسم سلیمانی در شهر چاه مبارک شهرستان عسلویه در جنوب استان بوشهر افزود: رزمندگان ما جلوه‌هایی از اراده و ایمان خود را در مواجهه نزدیک با دشمنان نشان داده‌اند و همه می‌دانند خشم و غضب این حافظان و پاسدران حریم دریا مهارشدنی نیست.


وی اضافه کرد: دشمنان باید تسلیم اراده رزمندگان ما شوند چون دست‌هایشان روی ماشه و همیشه آماده و در میدان نبرد حضور دارند و همچون شهید نادر مهدوی و همرزمان آنها در دفاع از انقلاب، اسلام و کشور ایستاده‌اند و مرد میدان هستند.


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: رزمندگان سپاه همان‌گونه که در مقابل دشمن ایستاده‌اند ولی به هموطنان خود نیز خدمت می‌کنند و هم مرد میدان امنیت و خدمت هستند.


سلامی با بیان اینکه دشمنان روحیه سربازان ما را می‌بینند و رصد می‌کنند گفت: دشمن شور، نشاط، سرزندگی، سربلندی، استحکام و شایستگی آنها  را وقتی کنار سلاح هایشان قرار دارند، می‌بینند و درک می‌کنند که با چه سپاه پایان‌ناپذیری روبرو هستند.


فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: گاهی هم فرزندان این سرزمین رزمایش برگزار تا محاسبات را دقیق کنند و دشمنان دچار خطای محاسبه نشوند و بدانند با چه حقیقتی در میان امواج زیبای دریای پرشکوه خلیج فارس مواجه هستند.


سلامی با بیان اینکه پیشرفت‌های روزانه سپاه را شاهد هستیم، بیان کرد: نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر روز در یک زمینه به خودکفایی می‌رسد و به یک قوه و توان جدید دست پیدا می‌کند.


وی ادامه داد: قدرت در نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران یک واقعیت است که روز به روز روبه رشد و رو به تکامل است و مدام نوسازی می‌شود.


سلامی بیان کرد: نوسازی به صورت مداوم در نیروی دریایی سپاه دیده می‌شود، تفکر و اندیشه این نیرو نو می‌شود و الگوهای جدیدی از مواجهه با سطح تاکتیک، در سطح راهبرد، سلاح و تجهیزات را تجربه می‌کند و همه تجربیات با یک درجه جدید از ایمان واقعی خود را قوی و پرورش می‌دهد.


وی عنوان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هر روز پیشرفته تر می‌شود و هم به ایمان متکی است و هم به سلاح مجهز است.


سلامی اعتماد به نفس، توکل، صبر، ثبات قدم و غضب در مقابل دشمنان خدا و سخت بودن در مقابل آنها و مهربان بودن در برابر مردم را جوهره‌های قرآنی روح نیروهای سپاه خواند که در این راه بی توقف هستند.


فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: دریا بزرگ است و نیروی دریایی باید به وسعت بزرگی این دریا بزرگ شود، تمام مردان نیروی دریایی سپاه بلند فکر می‌کنند، همه به دشمن نگاه و از دوردست، رصد، برآورد و قدرت افزایی  می‌کنند  و در لحظه لزوم این انرژِی متراکم را رها می‌سازند و این قدرت‌افزایی راز بازدارندگی نیروی دریایی است.


سلامی با اشاره به فلسفه ایجاد نیروی دریای سپاه گفت:  این نیرو بوجود آمده‌است تا دشمن نباشد و این یعنی بازدارندگی و فلسفه عمیق دیگر این نیرو فدا شدن برای بودن این ملت است.


وی تاکید کرد: سپاه اگر بین بودن ملت و نبود خود یکی را بخواهد انتخاب کند، به طور حتم فدا شدن زیباترین و زیبنده‌ترین آرزوی این نیرو است و این شعار و کلام من نیست بلکهفرهنگ، اعتقاد و باور ماست بدون این ما چیزی نیستیم، ولی با این می‌توانیم قدرتمند باشیم.


فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: سلاح مهم است، اما مهم‌تر اعتقاد، باور و عشق ما به فدا شدن و نترسیدن از مرگ و دشمن است این سرمایه اصلی نیروهای سپاه است که این اعتقاد را از اهل بیت، رهبر معظم انقلاب و شهیدان گرفته‌ایم.


سلامی گفت: ما تا آخر می‌ایستیم و ملتمان را در همه جا همراهی می‌کنیم.


وی ادامه داد: امروز که این بیمارستان به نام حاج قاسم سلیمانی افتتاح می‌شود، تنها برای خدمت رسانی به پاسداران و خانواده‌های آنها نیست، همه مردم در دایره خدمت سپاه هستند ما فدایی همه هستیم و بدون رضایت مردم از خودمان راضی نیستیم.


سلامی اضافه کرد: ما به دوستانمان تاکید می‌کنیم با نهایت احترام و با ادب، بدون منت گذاشتن بر مردم به آنها خدمت رسانی کنند، حتی منت مردم را هم بکشند و ناز آنها را بخرند.


وی تاکید کرد: از همکارانم می‌خواهم که به مردم خدمت و به آن افتخار کنند؛ افتخاری بالاتر از خدمت به مردم و محرومان نیست چون مردم، ولی نعمت و اربابان ما هستند. این‌ها شعار نیست واقعیت است و به این واژه‌ها افتخار می‌کنیم و دوست داریم اینگونه باشیم که می‌گوییم ما هرچه که داریم برای این ملت است.


فرمانده نیروی دریایی سپاه در این آیین گفت: این بیمارستان در زمینی به مساحت ۳۰ هزار مترمربع و با زیربنای هفت هزار و ۲۰۰ مترمربع در سه طبقه با ۹۵ میلیارد تومان اعتبار احداث شده‌است.


سردار علیرضا تنگسیری افزود: ساخت و تجهیز بیمارستان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در اجرای طرح محرومیت‌زدایی، کمک‌رسانی و ارائه خدمت به مردم از افتخارات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.


فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: این بیمارستان شامل بخش‌های عمومی، اورژانس، بستری، آزمایشگاه و تصویر برداری درمانی، سی سی یو، ان آی سی یو، آی سی یو، زایشگاه، رادیولوژی، درمانگاه و سایر امکانات درمانی است.


وی افزود: بیمارستان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در چاه مبارک عسلویه برای استفاده عموم مردم و از اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب به منطقه جنوب کشور تامین و تجهیز شده‌است.


سردار تنگسیری ادامه داد: بهترین تجهیزات درمانی در این بیمارستان قرار داده شده و در آینده نزدیک بخش‌های فوق تخصصی دیگری نیز در آن  راه‌اندازی می‌شود.


216216