حمله سایبری به وزارت دادگستری آمریکا/پمپئو ایران را متهم کرد

حمله سایبری به وزارت دادگستری آمریکا/پمپئو ایران را متهم کرد

به گزارش رویترز، وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد، سیستم ایمیل این وزارتخانه توسط هکرهایی که پیش از این توانسته بودند به شرکت نرم افزاری سولار ویندوز نفوذ پیدا کنند، مورد حمله قرار گرفته است.اگرچه وزارت دادگستری آمریکا تا کنون جزئیات بیشتری از این حمله سایبری ارائه نداده است اما بدون شک نفوذ هکرها به مهمترین مقرهای دولت آمریکا در عرض یک ماه نشان از ضعف امنیت سایبری ایالات متحده است.


وزارت دادگستری آمریکا که دارای بیش از یکصد هزار کارمند است، طی بیانیه ای اعلام کرد که ۳ درصد ایمیل های این وزارتخانه مورد حمله قرار گرفته است.


از جمله نیروهای زیر مجموعه وزارت دادگستری آمریکا می توان به آژانس های اجرای قانون، پلیس اف بی آی، آژانس اجرای مبارزه با مواد مخدر و نیروهای مارشال آمریکا اشاره کرد.  


«مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر ایران، چین و کره شمالی را به دست داشتن در حملات سایبری علیه کشورش متهم کرد.


پمپئو در ابتدای پیام خود به تمجید از عملکرد وزارتخانه خود پرداخت و نوشت: «در زمینه امنیت سایبری، به همراه سیا با افراد بد مبارزه کردیم و این مأموریت را در وزارت خارجه ادامه دادیم. اینها مشکلاتی بسیار بزرگتر از آنچه بسیاری اذعان می‌کنند، بودند.»


وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه علاوه بر روسیه، سه کشور ایران، چین و کره شمالی را به دست داشتن در این حملات متهم کرد و مدعی شد: «منتقدان می‌خواهند همه [این حملات] را به روسیه ربط بدهند، اما این طور نیست و چین، ایران و کره شمالی هم تهدیدکننده هستند.»


310 310