تفاوت پرسپولیس لیگ نوزدهم و بیستم

تفاوت پرسپولیس لیگ نوزدهم و بیستم

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ لیگ نوزدهم استقلال بهترین خط حمله لیگ برتر را داشت اما اگر بازی‌ها در نیم‌فصل دوم و از زمان حضور گل‌محمدی در پرسپولیس را بررسی کنیم این تیم بهترین خط حمله لیگ برتر را داشت.


آنها در ۱۴ بازی ۲۶ گل زدند و این در حالی بود که استقلال با همین تعداد بازی ۲۳ گل را زد. ثبت میانگین ۱.۸۵ گل زده در هر بازی برای شاگردان یحیی در لیگ نوزدهم آنها را در صدر جدول بهترین خط حمله لیگ قرار داد اما همین تیم در لیگ بیستم در ۷ بازی فقط ۶ گل زده که به طور میانگین ۰.۸۵ گل در هر بازی می‌شود.


این یعنی پرسپولیس در هر بازی به طور میانگین یک گل هم کمتر زده است. نگاهی به نمایش خط حمله دیگر تیم‌ها نشان می‌دهد با توجه به میانگین گلزنی، پرسپولیس در جایگاه نهم بهترین خطوط حمله قرار دارد.


پرسپولیس در فاکتورهای دفاعی بر خلاف فاکتورهای تهاجمی بهترین تیم لیگ بیستم است. تیمی که در لیگ نوزدهم هم بهترین خط دفاع را در اختیار داشت و فقط ۱۷ گل در طول فصل دریافت که از این تعداد ، ۱۰ گل مربوط به زمان حضور گل محمدی می‌شود. 


پرسپولیس فصل گذشته ۰.۷۱ گل خورده در هر بازی را تجربه کرده بود و امسال هم رکورد خیره‌کننده میانگین ۰.۲۸ گل خورده در هر بازی را ثبت کرده و همچنان بهترین خط دفاع لیگ برتر را دارد.


256 251