تضمین پایداری شبکه برق حفاظت از سیستم‌های قدرت است

تضمین پایداری شبکه برق حفاظت از سیستم‌های قدرت است

به گزارش خبرآنلاین از البرز؛ «بهنام بیات» مدیرعامل در این کنفرانس ضمن خیر مقدم به اساتید صنعت برق، دانشجویان و دانش پژوهان، از خدمات برگزارکنندگان این کنفرانس مهم و علی الخصوص دانشجویان شیراز و دکتر صامت تقدیر کرد.
وی در ادامه تصریح کرد: مانور و تامین برق بدون اتوماسیون شبکه متصور نخواهد بود. گسترده ترین و مهم ترین بخش در یک سیستم قدرت، شبکه های توزیع انرژی الکتریکی هستند.
وی افزود:  برگزاری این کنفرانس درشرایط سخت تحریم هاو کرونا نشان از عزم وهمت والای دانشجویان ودانش پژوهان دارد که این را به رخ جهانیان می کشد و ما امیدواریم این قضیه با همت و شدت وافرتری ادامه پیدا کند.
مدیر عامل برق استان البرز تاکید کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان البرز به عنوان نماینده شرکت های توزیع با همکاری انجمن مهندسین برق و الکترونیک ایران و دانشگاه امیرکبیر مصمم به برگزاری بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی شبکه های توزیع بوده که برگزاری این کنفرانس به صورت مجازی در حال برنامه ریزی است. 
وی ادامه داد: این کنفرانس از ۱۰ سر فصل مهم تشکیل شده است، سرفصل های کلیدی شامل شبکه های توزیع هوشمند - بهره برداری، راهبری و حفاظت شبکه های توزیع برق- خدمات مشترکین و مدیریت مصرف - بازار برق، تولیدات پراکنده و انرژی های تجدید پذیر- صنعت برق در شرایط اقتصادی و کرونایی از آنجاییکه ما شرایط پسا کرونایی را تجربه خواهیم کرد این سرفصل بسیار مهم است.
مدیر عامل برق استان البرز در تشریح سرفصل‌های این کنفرانس گفت:  سایر سرفصل ها عبارتند از : فناوری اطلاعات و ارتباطات و هوش تجاری- مدیریت و بهره وری- ایمنی، بهداشت و محیط زیست- بحران و پدافند غیر عامل و تاب آوری شبکه های توزیع و سرفصل دهم برنامه ریزی و مطالعات مهندسی شبکه های توزیع است که این سرفصل ها می‌توانند راهگشای تحقیقات برای پژوهشگران باشد.
بیات در پایان با تبریک دهه بصیرت به دانشجویان و دانش پژوهان یادآور شد: بیست و پنجمین کنفرانس بین المللی شبکه های توزیع برق در ۲۹ و ۳۰ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد دانش پژوهانی که مقالات آنها به زبان انگلیسی پذیرفته شود در IEEE نمایه خواهد شد.
 وی ادامه داد: نکته حائز اهمیت که نویدی به دانش پژوهان می‌باشد، حضور ۴ سخنران کلیدی IEEE FELLOW از اروپا و امریکا در این کنفرانس است به نام های پروفسور نوچی از دانشگاه بولونیای ایتالیا- پروفسور شاهیده پور از دانشگاه ایلینویز امریکا- پروفسور رشیدی از دانشگاه EPFL سوئیس و پروفسور بخشایی از دانشگاه کوئینز کانادا. دانشجویان و نخبگانی که تمایل دارند دستاوردهای علمی خود را به این کنفرانس بفرستند می توانند به وبسایت www.epdc۲۵.ir مراجعه و مقالات خود را آپلود نمایند تا توسط داوران بررسی گردد.
بیات در پایان ابراز امیدواری کرد بتوان در این مسیر پر از مشکلاتی که دشمن برای ما ایجاد کرده با قدرت و همت وافر پیش رفت.


46