تصمیم گیری در بورس کالا بدون نظر فعالان بازار زیان بار است

تصمیم گیری در بورس کالا بدون نظر فعالان بازار زیان بار است

بورسرسول علی محمدی کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به وضعیت روزهای آینده بازار فولاد و تاثیرات مثبت آن بر بورس بیان کرد: معتقدم معاون معدنی سابق وزیر صمت، به صورت عجولانه و بدون اجماع نظر با فعالان صنعت فولاد مصوبه صادر می کرد و همین موضوع باعث گنگی و سردرگمی فعالان این صنعت می شد، که هدفشان کاهش قیمت برای مصرف کننده نهایی بود.


این کارشناس بازار سرمایه بیان کرد: امیدواریم با جایگزینی اردشیر محمدی که فردی  منعطف و مشاوره پذیر است نتایج بهتری بگیریم، شاید با فعالیت ایشان شاهد اجماع بیشتری برای تصمیم گیری ها باشیم و بتوانیم گره این صنعت را باز کنیم با توجه به شرایط و قیمت جهانی که برای این محصولات هست.

علی محمدی گفت: امیدواریم با تدابیری که معاونت جدید انجام می دهد شاهد گره گشایی از این بلاتکلیفی باشیم و همه کالاها با قیمت مناسب به دست مصرف کننده نهایی برسد.


اثرات مصوبات مدیران بعد از رفتنشان هم عیان است


این کارشناس بازار سرمایه  افزود: افراد زیادی در جایگاه های مختلف دارای مقام هستند و بعد از مدتی عزل می شوند، اما اثرات تصمیم گیری آن ها چه در آن جایگاه باشند چه از آن جایگاه عزل شده باشند، تا سال ها باقی می ماند و باید مسئولان پاسخگوی این ماجرا باشند، متاسفانه این مکانیزم در کشور ما وجود ندارد، مثلا ممکن است فردی در جایگاه یا مقامی که هست تصمیم گیری کند وآثار بدی را در پی داشته باشد ولی پاسخگوی آن نباشد، در اینجا  باید از مقامات قضایی کشورخواهش کنیم که نسبت به عملکرد مسئولان در هر رتبه ای که هستند حساس باشند، و به بررسی عملکرد مسئولان و به مجازات فردی که در زمان تصدی خود، زیانی را ایجاد کرده رسیدگی کنند.


 وی در پایان گفت: به امید این که مسئولان بعدی این جسارت را نداشته باشند که تصمیمی بدون اجماع و مشورت فعالان بازار بگیرند، که تا دوره های بعدی اثراتش باقی بماند. چرا که تصمیمات غیر تخصصی بدون مشورت با کارشناسان زیان بار خواهد بود.


انتهای پیام/