بخش کشاورزی در کشور پویا است

بخش کشاورزی در کشور پویا است

رحمت الله پریچهر روز چهارشنبه در مراسم معرفی سرپرست جدید تعاون روستایی استان گیلان در رشت با اشاره به اهمیت تعاون و مشارکت افزود: توجه تشکل ها به فعالیت های اقتصادی سودآور در تقویت اقتصاد کشاورزی بسیار مهم است.


وی اظهار داشت: امروز تعاونی ها باید تلاش کنند تا با توسعه زنجیره ارزش، ضمن تعادل بخشی به بازار محصولات کشاورزی، به تنوع در اجرای طرح های سودآور بپردازند.


عضو هیات مدیره سازمان مرکز تعاون روستایی ایران تعاونی ها را مطابق قانون اساسی به عنوان یکی از ارکان مهم نظام اقتصادی کشور در تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: در کلام منور آیه دوم سوره مائده در خصوص اهمیت تعاون و مشارکت آمده است.


وی با تاکید بر نقش محوری سه گانه سازمان تعاون روستایی در قبال شبکه گسترده مردمی تعاونی های روستایی، کشاورزی، تولید و غیره خاطر نشان کرد: نقش هدایتی و نظارتی سازمان تعاون روستایی با انجام منظم و دقیق عملیات حسابرسی فعالیت های تشکل ها موثرتر خواهد بود.


وی با اشاره به ظرفیت های بالای تولید و جغفرافیای گیلان اظهار داشت: تشکل های تعاونی در این استان با توجه به همجواری به کشورهای همسایه می توانند با توسعه کسب و کارهای ناشی از تجمیع سرمایه های کوچک اعضا در زمینه صادرات تولیدات فعالانه عمل کنند.


عضو هیات مدیره سازمان مرکز تعاون روستایی کشور با تاکید بر ضرورت تاسیس اتحادیه تعاونی های باغداران گیلان، جهت دهی و هدایت تعاونی ها به سمت تولیدات صادرات محور را جز وظایف اساسی مدیرت تعاون روستایی این استان بر شمرد.


در این مراسم عباس جعفرپور به عنوان سرپرست جدید تعاون روستایی استان گیلان معرفی شد و از رحمات رامین گیلانشاهی مدیر پیشین قدردانی به عمل آمد.


46