بازدید وزیر راه از پروژه راه‌آهن قزوین -رشت–انزلی؛ ۹ پروژه جدید در گیلان به بهره‌برداری رسید

بازدید وزیر راه از پروژه راه‌آهن قزوین -رشت–انزلی؛ ۹ پروژه جدید در گیلان به بهره‌برداری رسید

به گزارش خبرآنلاین از گیلان :  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی امروز به همراه استاندار گیلان از روند اجرای زیرسازی قطعه ۷ پروژه راه آهن قزوین -رشت–انزلی بازدید کرد.


گفتنی است که قطعه اول راه‌آهن رشت-انزلی ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی و قطعه دوم آن نیز ۳۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال حاضر ۳ کیلومتر از این راه‌آهن ریل‌گذاری شده است.


راه اندازی راه‌آهن رشت-انزلی ۱۰ میلیون تن بر ظرفیت حمل و نقل کشور اضافه می‌کند و کشورهای شمالی و اروپایی از طریق آن به شبه قاره هند متصل می‌شود از این رو یکی از مهم‌ترین پروژه‌های ریلی کشور محسوب می‌شود.


وزیر راه و شهرسازی همچنین امروز از روند ساخت اسکله و عملیات اجرایی بزرگراه کنارگذر انزلی نیز بازدید به عمل آوردند که قطعه اول این بزرگراه ۶۲ درصد و قطعه دوم نیز ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.


همچنین وزیر راه و شهرسازی عصر امروز ۹ پروژه در مجتمع بندری انزلی را به بهره‌برداری رساند که برای اجرای آنها حدود ۱۷۴ میلیارد تومان هزینه صرف شده و ۸۴ میلیارد تومان آن توسط بخش خصوصی تامین شده است.


احداث یک پست اسکله جنرال کارگاه غلات و ۲ پست اسکله دلفین نفتی بندر انزلی، لایروبی حوضچه جدید، اجرای روسازی پیاده‌راه سازی و ایمن‌سازی متشکر غربی و بازسازی اساسی و ساخت سر درب شماره ۳ و نصب و تامین تجهیزات کنترل تردد از جمله این پروژه‌ها هستند.


تعمیرات اسکله‌های شماره ۴ تا ۱۰ بندرانزلی، سیلوی غلات ۵۰ هزار تنی ، انبار کالای عمومی ۴ هزار و ۵۰۰ مترمربعی ، سیلوی غلات ۳۰ هزار تنی و مخازن ۲۰ هزار تنی روغن خوراکی نیز بخش دیگر پروژه‌های مذکور هستند.


گفتنی است که افتتاح این ۹ پروژه در مجتمع بندری انزلی برای ۲۸۸ نفر اشتغال دائم و موقت ایجاد کرده است.

48