بازداشت اعضای باندی که ۲۰۰۰ قبضه سلاح به کشور وارد کردند

بازداشت اعضای باندی که ۲۰۰۰ قبضه سلاح به کشور وارد کردند
سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردها و کشفیات پلیس ‌تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با تلاش شبانه روزی، مجاهدانه، مقتدرانه و هوشمندانه پلیس تهران، امروز امنیت پایتخت برقرار است و این دوستان توانسته‌اند بحث امنیت را ارتقاء دهند؛ گواه این امر کشفیات پلیس است.سردار اشتری گفت: یکی از نمونه‌هایی که در نمایشگاه کشفیات پلیس مشاهده شد، باندی بود که ۲۰۰۰ سلاح شکاری غیرمجاز را برای اقدامات امنیتی وارد کشور کرده بود که با هوشیاری پلیس شناسایی شد و با هماهنگی با مقام قضایی اعضای این باند دستگیر و سلاح‌ها کشف و ضبط شد.


وی به کشف ۲۳ تن انواع مواد مخدر در ۹ ماهه اخیر توسط پلیس اشاره داشت و گفت: مقدار کشفیات پلیس تهران در بحث مواد مخدر در مدت مشابه نسبت به سال گذشته ۲۱ درصد افزایش داشته است.


فرمانده نیروی انتظامی به بحث برخورد با اراذل و اوباش پرداخت و گفت: هر شخصی که با حرکت غیرقانونی خود باعث نگرانی مردم شود، پلیس مقتدرانه با آن برخورد می‌کند؛ چراکه پلیس حافظ جان و مال و ناموس مردم است و در برابر افرادی که بخواهند آرامش مردم را سلب کنند مقتدرانه برخورد خواهد کرد.


سردار اشتری افزود: گزارشات حاکی از کاهش تعداد اراذل و اوباش در تهران است به طوری که تیم های پلیس منتظر گزارش هستند تا تیم ضربت به محل اعزام شود.


وی به عملکرد پلیس در حوزه اجتماعی پرداخت و گفت: یکی از رویکردهای اجتماعی محور پلیس در بحث شناسایی و برخورد با آسیب‌هاست و پلیس در خیلی از مواقع از ظرفیت و توان مردم و نخبگان استفاده کرده است.


فرمانده نیروی انتظامی از هماهنگی دستگاه قضا با پلیس تشکر کرد و به اقدامات ناجا در راستای مصوبات ستاد کرونا پرداخت و گفت: از همان روز اول  که شیوع بیماری کرونا در کشور اعلام شد، پلیس با شعار حافظان امنیت در کنار  حافظان سلامت وارد عرصه شد و در بحث فاصله گذاری اجتماعی، کنترل ترددها، حضور فعال داشت تا حدی که روزانه ۵۰۰ هزار مأمور مشغول کنترل ترددها هستند.


سردار اشتری در خصوص اجرای محدودیت‌های تردد اعلام کرد: شهرهایی که ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرده که وضعیت عادی دارند، تردد در آن مجاز است و جاهایی که اعلام شده محدودیت دارد فقط با مجوز سفری که فرمانداری صادر کند، اجازه تردد وجود دارد، در حالی که قرار شده که صدور مجوز سفر برای شهرهای شمالی نیز  کاهش پیدا کند.


وی با تأکید بر این مطلب که پلیس مجری مصوبات است، گفت: مأموران پلیس در طرح فاصله گذاری اجتماعی بدون تنش و حاشیه اقدامات خود را انجام داده‌اند؛ البته برخی از اقدامات نیز هوشمندانه بوده است.


فرمانده نیروی انتظامی به بحث ارسال الکترونیک پرونده‌های تشکیل شده در کلانتری‌ها به دستگاه قضا پرداخت و گفت: در ۱۲ کلانتری تهران پرونده‌ها به صورت الکترونیک به دستگاه قضایی ارسال می‌شود و ان‌شاءالله همکاری پلیس و دستگاه قضا سرعت اقدامات افزایش یابد.


سردار اشتری در خصوص سرقت گفت: افزایش سرقت‌ها عواملی دارد؛ اگرچه کشف به وقوع افزایش یافته و هر مقدار سرقت افزایش یافته کشفیات نیز افزایش یافته است.


وی تأکید کرد: نیروی انتظامی در برخورد با سارقین به خصوص سارق به عنف و سارقان خشن و مسلح با اقتدار عمل کرده به طوری که جرائم خشن کاهش پیدا کرده است؛ در این راستا اگر مجرمی تمکین نکند، پلیس طبق قانون با وی برخورد می‌کند.


فرمانده نیروی انتظامی در خصوص آلودگی هوا اظهار داشت: در بحث آلودگی هوا همه مسؤول هستند و باید همه دستگاه‌های مرتبط پای کار بیایند و پلیس وظیفه خود در این حیطه را بیش از ۹۰ درصد انجام داده است.


۴۷۲۳۱