انعقاد قرارداد ساخت مجتمع مسکونی ۸۳۷ واحدی شهرداری یزد

انعقاد قرارداد ساخت مجتمع مسکونی ۸۳۷ واحدی شهرداری یزد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد؛ محمد شیبانی با بیان اینکه ارزش این پروژه بالغ ۱۳ هزار میلیارد ریال برآورد می شود، اظهارکرد: سهم شهرداری در این پروژه، تامین زمین و پروانه هست و کلیه‌ هزینه‌های ساخت بر عهده‌ سرمایه‌گذار است.
وی با بیان اینکه این پروژه با مشارکت شرکت سرمایه‌گذاری مسکن تهران (سهامی‌عام) ساخته می‌شود، اظهار کرد: بیش از ۵۰ درصد سهام این شرکت متعلق به بانک مسکن است و مابقی سهام در بورس عرضه شده است.
رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد در تشریح این پروژه، افزود: این پروژه در زمینی به مساحت ۴ هکتار ساخته می‌شود و دارای بیش از ۶ هزار متر مربع انواع سرانه‌های مورد نیاز است.
شیبانی با بیان اینکه کلیه مصوبات قانونی اعم از مصوبه‌ی کمیسیون ماده پنج و مصوبه‌ شورای اسلامی شهر یزد در خصوص این پروژه اخذ شده است، تاکید کرد: طراحی، مطالعات و طی مراحل قانونی این پروژه بیش از یک سال به طول انجامیده است و پس از صدور پروانه‌، طی ۴۸ ماه ساخته خواهد شد.
رئیس سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی شهرداری یزد با بیان اینکه در طراحی این پروژه به اصول معماری ایرانی-اسلامی توجه ویژه ای شده است، خاطرنشان کرد: هدف از تعریف این پروژه تامین مسکن برای اقشار متوسط جامعه و تامین منابع مالی پایدار برای شهرداری یزد است.

48