انتقاد سِر الکس از VAR

انتقاد سِر الکس از VAR

سر الکس فرگوسن، سرمربی اسطوره‌ای منچستریونایتد با انتقاد شدید از سیستم ویدئویی یا همان VAR آن را به عنوان فاجعه توصیف کرد. این فناوری از زمان معرفی در سال ۲۰۱۹ بسیار بحث‌برانگیز بوده است. بسیاری از طرفداران، بازیکنان و کارشناسان فوتبال از استفاده از آن ناراضی هستند و فرگوسن هم یکی از آنهاست. فرگوسن همچنین مارکوس رشفورد را به خاطر فعالیت‌های انسان‌دوستانه چشمگیرش در خارج از زمین، ستایش کرد.


فرگوسن درباره‌ VAR گفت: «واقعاً فاجعه است. من بازی لیدز و برنلی را هفته پیش تماشا کردم. گل برنلی در حالی رد شد که دروازه‌بان روی بازیکن خودشان خطا کرد. باورکردنی نیست. به نظر من این سیستم جذابیت‌های فوتبال را گرفته است».


فرگوسن همچنین درباره فعالیت‎های انسان‌دوستانه رشفورد در کمپین بین‌المللی تلاش برای پایان دادن به گرسنگی کودکان گفت: «او همیشه بچه خوبی بوده. مارکوس وقتی تنها ۹ سال داشت به منچستریونایتد پیوست. او از خانواده‌ای از طبقه‌ کارگر است و کاملاً می‌داند که آن زندگی چطور است. همه فوتبالیست‌ها به دنبال خرید ماشین‌های گران‌قیمت نیستند. من پسری را در منچستریونایتد می‌شناسم (خوان ماتا) که درصدی از درآمدش را به خیریه می‌دهد. ببینید رشفورد چه کارهایی کرده است. به نظر من درصد خیلی زیادی از بازیکنان قلب‌های بزرگی دارند.»


256 251