اخراج مسئول پیام‌های فارسی وزارت خارجه آمریکا

اخراج مسئول پیام‌های فارسی وزارت خارجه آمریکا

image


به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد گابریل نورونها، مسئول پیام‌های فارسی وزارت خارجه آمریکا در شبکه‌های اجتماعی را به دلیل انتشار پیامی در توییتر در انتقاد از اقدام دونالد ترامپ در تشویق طرفدارانش مبنی‌بر حمله به ساختمان کنگره، اخراج کرده است.


گابریل نورونها در این پیام توییتری نوشته بود: رئیس‌جمهور ترامپ اوباش شورشی را که امروز به کنگره حمله کردند را تحریک کرد. او همچنان از هر فرصتی برای مانع‌تراشی در انتقال مسالمت‌آمیز قدرت استفاده می‌کند.


در ادامه این پیام آمده است: این اقدامات دموکراسی و جمهوری ما را تهدید می‌کند. ترامپ کاملا برای ماندن در قدرت نامناسب است و باید برود.


 نشست کنگره آمریکا برای تایید نتیجه انتخابات آمریکا روز چهارشنبه برگزار شد در حالی که همزمان حامیان ترامپ با ورود به ساختمان کنگره آمریکا در پایتخت دست به شورش و اعمال خشونت زدند. درپی این اعتراضات بسیاری از مقامات از سمت خود استعفا دادند.


«برنی سندرز» نماینده ایالت ورمونت در سنای آمریکا، امروز (پنج شنبه) در پیامی تاکید کرد برای واکنش به اغتشاشات اخیر این کشور استعفای مقامات دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور کنونی آمریکا، کفایت نمی‌کند.


پیش از سندرز «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، نیز خواستار برکناری دونالد ترامپ شده و گفت: «اگر متمم بند ۲۵ قانون اساسی فعال نشود کنگره باید برای برکناری رئیس‌جمهور مستقیما اقدام کند.»


ساعاتی پیش «چاک شومر» رهبر اقلیت سنای آمریکا، نیز موثرترین راه برای برکناری دونالد ترامپ را استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی آمریکا دانست و گفت: «موثرترین راه برای برکناری ترامپ این است که مایک پنس [معاون ترامپ] فوری استفاده از متمم ۲۵ قانون اساسی را در درستور کار قرار دهد.»


انتهای پیام/