آبادان ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت دانشگاههای مختلف را دارد

آبادان ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت دانشگاههای مختلف را دارد

به گزارش خبرنگار خبرآنلاین از آبادان، سید زین العابدین موسوی عصر امروز در نشست بررسی ظرفیت های منطقه آزاد اروند (شهرهای آبادان و خرمشهر) برای تغییر وضعیت دانشکده علوم پزشکی آبادان به دانشگاه که در محل معاونت آموزشی دانشکده علوم پزشکی آبادان و با حضور دبیر شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی کشور برگزار شد، اظهار کرد: آبادان مانده از جنگ ۸ ساله و پایلوت مقاومت است و حتی هر کسی خواست در آبادان به بهشت رسید و آنانی هم که نرسیدند به واسطه ی اقداماتی که انجام دادند اکنون از شاخص های میهمن اسلامیمان هستند.


وی افزود: در آبادان پس از جنگ ۸ ساله که از افتخارات ما است هر آنچه ماند همچنان باقی مانده و هنوز ترمیم نشده است، ای کاش از تمام اقدامات فرهنگی که در سطح کشور انجام می شود ۱۰ درصدش در آبادان انجام می شد، نمی خواهم بگویم الان دیر است نه خوش آمدید و کار بزرگی انجام می دهید اما چه جایی از میهن اسلامی خصوصیات آبادانی را دارد که میان حوزه ی قفقاز و حوزه کشورهای حاشیه ی خلیج فارس تا اقیانوسها از باب راه ریلی، جاده ای، دریایی و هوایی حتی ۳G، ۴G  در اینجا در حال استقرار است و آبادان دارد به یک شهر بی نظیری که مورد پذیرش همه ی کسانی که به عنوان گردشگر  چه در داخل و خارج به اینجا می آیند ، تبدیل می شود و صد البته که در میان همگان دارای جایگاه ویژه ای است اما اینکه چرا اقدامات فرهنگی تا الان در اینجا اجرایی نشده چیزیست که مورد سوال همگان است. آبادان ظرفیت تبدیل شدن به پایلوت دانشگاههای مختلف کشور را دارد.


فرماندار ویژه شهرستان آبادان تصریح کرد: به طور واقعی حق این مردم و این سرزمین بالاتر از اینهاست که بتوانیم دانشگاههای خارجی را در این جا جذب کنیم. حدود ۸ میلیون انسان شریف در همجواری ما در عراق اند که بیینده ی تحولات در اینجا هستند و می خواهند تا در دانشگاههای اینجا تدریس کنند لذا انتظار می رود وزارت بهداشت و شورای عالی انقلاب فرهنگی توجه بیشتر و بهتری به آبادان داشته باشند.


موسوی، یادآور شد: آبادان می تواند سبب کسب افتخارات بیشتر برای مملکت در قیاس با دیگر شهرهای کشور باشد. آنچه در آبادان رخ داد آنکه اولین ها در اینجا بود. تهران ۱۵ سینما داست آبادان ۲۷ سینما، حرکت کشتی ها به خارج از کشور و دیگر موارد اما متاسفانه هیچ یک از آثار جنگ در بخشهای مختلف جبران نشده است انتظار می رود در برنامه های تان آبادان را ویژه ببینید.

48